Filarum.pl – nasza opinia, czy opłaca się wziąć pożyczkę w tej firmie

Facebooktwitter

Filarum jako jedna z niewielu firm prowadzi kampanię reklamową w
telewizji obok Vivus i Wonga.com. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się jej bliżej. Na polskim rynku jest ogrom firm udzielających szybkich pożyczek przez Internet. Wyrastają jak grzyby po deszczu. Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe. Są one do siebie bardzo podobne w kwestii procesu składania wniosku i brania pożyczki. Jednak nie wiele z nich daje pierwszą pożyczkę gratis.

Filarum.pl zalicza się do tej grupy, która nowym klientom umożliwia
pożyczenie określonej kwoty za darmo na ustalony okres. W ten sposób na dzień dzisiejszy możemy w Filarum pożyczyć do 1000 zł na 30 dni. Bardzo ważnej jest jednak byśmy taką pożyczkę spłacili w terminie. W innym wypadku przestanie nam się to opłacać, bowiem koszty przedłużeń terminu spłaty w Filarum są dosyć wysokie. Z resztą jak we wszystkich innych firmach tego typu. Nie wspominając o innych licznych opłatach i wysokim oprocentowaniu.

Dla porównania w Vivus możemy za darmo pożyczyć 1600 zł na 30 dni, Ekspres Kasa, Ofin i NetCredit dają 1500 zł na 30 dni za darmo. Wonga z kolei 750 zł na 60 dni za opłatą całkowitą równą 10 zł. Zatem 1000 zł od Filarum nie specjalnie się wyróżnia na tle konkurencji. Jeśli jednak korzystaliśmy już z pierwszej gratisowej pożyczki w innych firmach, to zamiast korzystać z nich kolejny raz i płacić potężne opłaty i odsetki lepiej w takiej sytuacji wybrać Filarum.

filarum

Reasumując firma ta ma w miarę dobre opinie w Internecie. Jak każda
firma tego typu cechuje się wysokimi kosztami pożyczki w postaci opłat i odsetek. Jeżeli komuś bardzo zależy na czasie, to problematyczna może być niewielka ilość banków, w których firma posiada swoje rachunki.

Interesująca z kolei jest oferta pierwszej pożyczki. Nie jest to może
najwyższa kwota jaką można za darmo pożyczyć w tego typu firmach, jeśli jednak ktoś już korzystał z Vivusa i innych, to na pewno lepiej tym razem skorzystać z Filarum zamiast płacić olbrzymie opłaty i odsetki za drugą lub kolejną pożyczkę w firmie, w której już wykorzystaliśmy ofertę pierwszej gratisowej pożyczki.

Na dzień dzisiejszy jako pierwszą pożyczkę w tej firmie można otrzymać nawet 3000 zł, ale wtedy w przypadku 30 dni RRSO wynosi już 1670%, a opłaty 799zł . Także jak sami widzicie, poza promocją nie jest to opłacalne. Podobnie z resztą jak we wszystkich innych firmach tego typu.

Źródła:

1. www.filarum.pl – strona firy Filarum.pl
2. antyhaczyk.blogspot.com/2015/09/filarum-pl-opinie-pierwsza-pozyczka.html – „Filarum.pl – opinie. Pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo”.
3. www.totalmoney.pl/wizytowki,154637,filarum – TotalMoney.pl

Jedna myśl w temacie “Filarum.pl – nasza opinia, czy opłaca się wziąć pożyczkę w tej firmie”

  1. Jeśli chodzi o pierwszą darmową, to jest opłacalna, bo za darmo, ale kolejne już się nie opłacają. Mają też dosyć wysokie koszty przedłużeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.